Adafinans Sigorta Aracılık Hizmetleri
Adafinans Sigorta
Adafinans Sigorta

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası nedir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, SGK’nın ve seçeceğiniz sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu özel hastanelerdeki fark ücretini karşılayan bir sağlık sigortası türüdür. Özel hastanedeki sağlık harcamanızın belli bir kısmını SGK’nız karşılar ve eğer SGK’nın karşıladığı bedelin üstünde bir ücret daha çıkarsa buna fark ücreti denir. İşte bu fark ücretini de tamamlayıcı sağlık sigortası karşılar. Kısacası Tamamlayıcı Sağlık Sigortası özel hastanelere gittiğinizde fark ücreti ödememenizi sağlayan bir sağlık sigortasıdır.

“Tamamlayıcı” ismi özel hastanelerde SGK’nın fark ücretini tamamlamasından dolayı gelmektedir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasını nasıl kullanılır?
Tamamlayıcı Sağlık Sigortanızın geçerli olduğu özel bir hastaneye gittiğinizde, tedaviniz tamamlandıktan sonra hastane bankosundaki yetkiliye TC kimlik numaranızı ve tamamlayıcı sağlık sigortanızın hangi sigorta şirketinden olduğunu söylemeniz yeterli olacaktır.

Devlete vermekle yükümlü olduğumuz 15 TL’lik katkı payını hastane bankosuna ödedikten sonra işiniz bitti demektir. Ne kadar kolay değil mi?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası seçerken dikkat etmeniz gerekenler nelerdir?
SGK’nız aktif olmalıdır. SGK’sı aktif olmayan kişiler tamamlayıcı sağlık sigortasından faydalanamazlar.

Gitmeyi tercih ettiğiniz hastanenin, seçeceğiniz sigorta şirketi ile tamamlayıcı sağlık sigortası özelinde anlaşması olmalıdır.

Yukarıdaki temel 2 madde en önemlisidir. Aşağıda sıralayacağımız maddeler ise ihtiyacınıza göre değişiklik gösterebilir:

Sigortalanacak kişinin yaşı
Plan Tipi: “sadece yatarak” veya “yatarak + ayakta” planlar
Ayakta tedavi adeti
Yatarak Tedavilerdeki Bekleme Süresi
Teminat Detay ve Limitleri
Ek Teminatlar
Teminat Dışı Durumlar
Anlaşmalı Hastane Ağı
Prim (Fiyat)
Hasarsızlık indirim oranları, diğer indirim kampanyaları
Ömür Boyu Yenileme Garantisi Şartları
Bu konularla ilgili tüm bilgileri Sigorta Rehberimizde okuyabilirsiniz veya online teklif alarak hepsini karşılaştırabilirsiniz.

Copyright © 2020 Adafinans | Website: Grafinyum - Profesyonel Çözümler