Adafinans Sigorta Aracılık Hizmetleri
Adafinans Sigorta
Adafinans Sigorta

KONUT SİGORTASI NEDİR?

Oturduğunuz daireyi ve isteğe bağlı olarak içerisinde bulunan eşyaları, başınıza gelebilecek felaketlere karşın güvence altına alan poliçelerdir. Diğer bir deyişle konut sigortası; su baskını, hırsızlık ve yangın gibi durumlarda maddi hasarınızı minimuma indirgemeye yarayan bir tür geleceğe yatırımdır.

KONUT SİGORTASI HANGİ DURUMLARI KARŞILAMAZ?
Sigorta firmaları genel olarak birbirleriyle benzer teminatları içerse de poliçede farklı detaylar yer alabilir. Bütün sigorta firmaları konut sigortası hizmeti kapsamında, yangın gibi felaket durumlarında gerekli uygulamaları yapsalar da, deprem gibi afet olaylarını hizmet kapsamına sokmazlar.

Diğer bir yandan, bireysel kullanım sonucu doğan sorunlar da, konut sigortası kapsamına girmemektedir. Bakımsızlığa, aşınmaya ya da eskimeye bağlı olarak çıkan problemler sigorta şirketlerince tazmin edilmez. Dolayısıyla belirli dönemlerde bakım yaptırarak gerekli önlemleri almanız, kendiniz ve yaşam alanınız için oldukça önem taşımaktadır.

KONUT SİGORTASI POLİÇESİNE HANGİ HİZMETLER DAHİLDİR?
Bu sigortayı eksik yaptırmak ya da poliçesini yeteri kadar incelememek, hesapta olmayan sorunlarla karşılaşmaya zemin hazırlar. Dolayısıyla sigorta poliçesinde yer alan hizmetlerin ve teminat tutarlarının detaylıca incelemesi, sigortası yaptırılan kıymetleri karşılayıp karşılamadığının ölçülmesi gerekir. Ayrıca, bazı sigorta şirketlerinin sağladığı ancak pek çok kimse tarafından bilinmeyen cam, çilingir, ambulans, elektrik ve su tesisatı gibi asistans hizmetlerinin sigorta kapsamında olup olmadığı da öğrenilmelidir.

Tüm bunların yanı sıra, poliçede yer alan hizmetlerin tam olarak incelenmesi ve eksiklik olmadığından emin olunması, ev sahibine hasarı tazmin etme hakkı doğurur. Teminatı yapılmayan hizmet için tazmin talep edilemeyeceğinden, sigorta yaptırmadan önce, evin hangi risklere karşı güvence altına alınmak istendiği iyi belirlemelidir. Son olarak poliçe detaylı bir şekilde incelenmeli ve prim ödemeleri zamanında gerçekleştirilmelidir.

Copyright © 2020 Adafinans | Website: Grafinyum - Profesyonel Çözümler